X
تبلیغات
رایتل

پایگاه تفریحی خلیج فارس آنلاین

رز دانلود

شایعترین بیماری های کاربران رایانه

سایت تفریحی خلیج فارس 4fun.sub.irسایت تفریحی خلیج فارس آنلاین : مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بیماریهای چشمی شایعترین شکایت مربوط به سلامتی کاربران رایانه است.خستگی چشم، تاری دید، سوزش، خارش یا اشک ریزش، اختلال کوتاه مدت و موقت دید رنگی و سردرد از علائم شایع استفاده طولانی مدت با رایانه (کامپیوتر) است.

بنابراین گزارش، 75 درصد کاربران دچار خستگی چشم گاه گاهی می شوند اما استفاده از کامپیوتر باعث ضعیف شدن چشم یا افرایش نمره عینک کاربران و ایجاد آب مروارید و آب سیاه نمی شود.

این گزارش می افزاید، از مهمترین علت خستگی چشم کاربران، عیوب انکساری اصلاح نشده یا درست اصلاح نشده است و چشم 30 درصد از کارمندان اداری این مشکل را دارند و همچنین افراد دوربین و آستیگمات بیشتر دچار ناراحتی می شوند.

بر اساس این گزارش، عینک های دودی برای کاهش درخشندگی و بازتابش نور از صفحه مانیتور نه تنها مناسب نیست بلکه با ایجاد کنتراست نامناسب بین صفحه مانیتور و محیط اطراف، خستگی چشم را افزایش می دهد.

بر اساس اعلام مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، کار با رایانه باعث بیماری های پوستی می شود و این مشکلات از خارش پوست تا قرمزی همراه با پوسته ریزی و بروز برجستگی های کوچک پوستی دو ساعت پس از انجام کار بروز می کند و چند ساعت بعد از ترک کار برطرف می شود.

موثر ترین راه پیشگیری از عوارض پوستی حذف الکتریسته ساکن، استفاده از موکت های آنتی استاتیک و تمیز کردن مانیتور با محلول های آنتی استاتیک و حفظ رطوبت هوا در حدود 50 تا70درصد است.

رز دانلود