X
تبلیغات
رایتل

پایگاه تفریحی خلیج فارس آنلاین

رز دانلود

لغو مجوز​ شبکه​های ماهواره​ای داخلی

سایت تفریحی خلیج فارس 4fun.sub.irسایت تفریحی خلیج فارس آنلاین : بحث پخش فیلم​های سینمایی ایران از سوی شبکه​های ماهواره​ای که در برنامه هفته گذشته «هفت» مطرح شده بود این هفته نیز ادامه یافت.فرشته طائرپور تهیه کننده سینمای ایران، جمعه شب ۱۸ شهریور ماه مهمان این برنامه بود و در مورد حق و حقوق از دست رفته اهالی سینما در زمینه پخش آثارشان از سوی شبکه​های ماهواره​ای و اقدامات صورت گرفته از سوی شورای​عالی تهیه کنندگان برای برخورد با این موضوع سخن گفت.

پخش مصاحبه​ای از محمود دینی بازیگر سریال​های سال​های دور سیما و مدیر شبکه ماهواره​ای «پرشین تی وی» از دیگر بخش​های این برنامه بود. «پرشین تی وی»، «آی سی سی» و «ایرانیان» سه شبکه ماهواره​ای هستند که با مجوز رسمی در ایران فعالیت می​کنند.

پس از پایان این بحث​ها فریدون جیرانی مجری برنامه اعلام کرد از سوی وزارت ارشاد با برنامه «هفت» تماس گرفته شده و اعلام کرده​اند که مجوز شبکه​های ماهواره​ای لغو شده است.

به گفته جیرانی طبق اعلام ارشاد همچنان تهیه​کنندگان سینمای ایران خق فروش فیلم خود به شبکه​های ماهواره​ای را ندارند و نمی​توانند تبلیغات فیلم​های روی پرده​ را هم از این شبکه​ها پخش کنند.

حالا باید منتظر ماند و دید که این سه شبکه ماهواره​ای پس از لغو مجوز به فعالیت خود ادامه می​دهند یا تعطیل می​شوند.

رز دانلود