X
تبلیغات
رایتل

پایگاه تفریحی خلیج فارس آنلاین

رز دانلود

رهبر کره شمالی درگذشت

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/9/28/201903_661.jpg

منابع خبری لحظاتی پیش اعلام کردند: کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی درگذشت.

خبرگزاری رویترز، به نقل از تلویزیون دولتی کره شمالی از مرگ کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی در سن هفتاد و دو سالگی خبر داد.

تلویزیون دولتی کره شمالی امروز دوشنبه گزارش داد که "کیم یونگ ایل"، ۶۹ ساله، به واسطه فعالیت بیش از اندازه(!) و وقف زندگی خود برای مردم کره شمالی، روز شنبه هفته جاری در ساعت ۸:۳۰ صبح درگذشت


به گزارش العالم، کیم جونگ ایل در قطار درگذشته است و خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز از تعیین فرزندش "کیم جونگ اون" بعنوان جانشین خبر داد.
کیم جونگ ایل رئیس کمیسیون دفاع ملی کره شمالی، فرمانده کل ارتش خلق کره شمالی و دبیر کل حزب کارگران کمونیست کره بود. جونگ ایل پس از مرگ پدرش کیم ایل سونگ بنیانگذار کره شمالی در سال ۱۹۹۴، جانشین او شد.

 پس از مرگ کیم ایل سونگ دوم که رئیس جمهور وبنیانگذار کره شمالی، هیچ رئیس جمهوری جانشین او نشد واو لقب رئیس جمهور ابدی را به خود گرفت وسمت ریاست جمهوری برای حفظ یاد گار کیم ایل سونگ غیر فعال شد.


 کیم ایل جونگ به طور رسمی در سال ۱۹۹۷ به عنوان دبیر کل حزب کمونیست کارگران کره شمالی و رئیس شورای ملی دفاع انتخاب شد.وی در اوت سال ۲۰۰۸ میلادی دچار سکته قلبی شد و از آن پس در انظار عمومی ظاهر نشد و همزمان شایعاتی مبنی بر مرگ و یا وخیم بودن حال وی منتشر شد.

کره شمالی دیکتاتورترین کشور جهان در فهرست دموکراسی واحد اطلاعات اکونومیست است.

در کره شمالی جشنوارهایی پرهزینه به نام بازیهای توده در تجلیل از رهبر این کشور برگزارمیشود که به مدت شش شب پیاپی درهفته وبه مدت دوماه برگزار می‌شود.دراین نمایشها صد هزارشرکت کننده ازجمله رقاصها وژیمناست‌ها به اجرای نمایش می‌پردازند. هنوز هم اردوگاه مخوف گولاگ در آن وجود دارد.

سفر مردم کره شمالی به خارج از کشور مطلقا ممنوع است و هر کس مایل به دیدن خارج باشد به عنوان یک ضد انقلاب و عامل دشمن دستگیر می شود. موبایل و دوربین فیلمبرداری نیز جزو ابزار جاسوسی برای دشمن محسوب می شوند.
مردم کره شمالی برای رفتن از روستایی به روستایی دیگر و یا شهری به شهر دیگر باید از حکومت اجازه بگیرند.

در کره شمالی کسی حق انتخاب همسر و ازدواج را ندارد، مگر با موافقت وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور.
در این کشور حتی خواب دیدن مردم هم کنترل میشود و دانش آموزان موظف هستند آخرین خوابهای سیاسی خود و والدینشان را به نماینده دستگاه امنیتی در کلاسشان گزارش کنند.

حرف زدن با اتباع کره شمالی برای خارجی ها مطلقا ممنوع است و حتی اگر قیمت کالایی را هم بخواهند بپرسند این کار را باید از طریق فردی که مراقب توریست است و او را قدم به قدم همراهی می کند، پرسیده شود.


انتشار هر نوع خبر ناخوشایند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره که مربوط به کره شمالی باشد ممنوع است.

هر گونه انتقاد از نظام کمونیستی و مقامات آن نیز جرم تلقی می شود. پدیده ی اینترنت در کره شمالی وجود ندارد و داشتن رادیوهایی که قادر به دریافت امواج خارجی باشند و یا گیرنده های تلویزیونهای ماهواره ای و دستگاه فاکس جرم است.


Kim Jong Il dead by Peter Broelman, Australia

ورزشکاران کره شمالی قبل از اعزام به خارج از کشور و حضور در مسابقات خارجی، ابتدا در کلاسهای عقیدتی و سیاسی شرکت می کنند و بعد خانواده هایشان به گروگان گرفته میشوند تا فرزند ورزشکارشان به کره برگردد.

مردم کره شمالی موظف هستند که هر روز و قبل از شروع کار ابتدا در مقابل مجسمه های رهبر حکومتشان و پدر او تعظیم کنند.

مردم کره شمالی هیچ خبری از دنیای بیرون از کشورشان ندارند و تاکنون هیچ فیلم خارجی را در تلوزیونشان یا سینماهایشان ندیده اند.

تا کنون بین ۷۰۰ هزار تا سه ملیون و پانصد هزار نفر در این کشور اعدام شده‌اند. اعدام میتواند حتی به دلیل یک تماس تلفنی ساده با خارج از کشور یا احتکار مواد غذایی صورت گیرد. این اعدام‌ها گاه در استادیوم‌های ورزشی در حضور هزاران تماشاگر انجام میشود.

اخبار تکمیلی در خصوص مرگ کیم جونگ ایل اعلام می شود.

http://www.asriran.com/files/fa/news/1390/9/28/201903_661.jpg

رز دانلود